Türkçe

İletişim

  • 0 534 272 41 60 266 324 0605
  • VEHBİBEY MAH CÜMHURİYET MEYDANI FEHMİ VURAL PASAJI KAT 2 NO 13 ---- SARIMSAKLI OFİSİMİZ --- KÜÇÜKKÖY MAH KAPLAN SK.[LUNAPARK A101] YANI YENİ SAĞLIK OCAĞI KARŞISI KARSER ELİT APARTMANI NO 6/1 SARIMSAKLI AYVALIK

NEREDEYİZ?

KOD İLE ARA

AYVALIK ZEYTİN HASAT GÜNLERİ

510 kez bakılmış
24 Eylül 2018
17:21

01  

 Ayvalık her geçen gün, Türkiye’nin ve hatta dünyanın en önemli zeytin/zeytinyağı merkezlerinden biri olarak daha da öne çıkıyor. “Coğrafi İşaret” sahibi Ayvalık zeytinyağının kalite üstünlüğü giderek daha geniş bir alanda ve hiç tartışmasız kabul ediliyor.

Öte yandan, zeytinyağı tüketmenin “sağlıklı yaşamak” ile yakından ilgili olduğu da, artık herkes tarafından kabul gören bir başka gerçek... Sağlıklı nesiller yetiştirmenin yolunun, zeytinyağı tüketiminin arttırılmasından geçtiğine kesin gözüyle bakılıyor.

İşte Ayvalık Ticaret Odası bu bilinçle ve zeytinyağının insan yaşamındaki vazgeçilmez yerini, her defasında daha etkin biçimde hatırlatmak ve zeytinyağı tüketimini arttırmak temel amacıyla, 2005 yılından bu yana her yıl Ayvalık Zeytin Hasat Günleri düzenliyor.

Girişimler sonucu son yıllarda uluslararası bir boyut kazanan Hasat Günleri çerçevesinde açılan “Zeytinyağı Pazarı” da alanında bir ilk olmanın öncülüğü ve yılların birikimiyle büyük ilgi görüyor. Sonuçta, Ayvalık’ta üreticisiyle, işletmecisiyle, markaları yaratan iş adamlarıyla, ithalatçısıyla, ihracatçısıyla, konuklarıyla, medya mensuplarıyla, sanatçılarıyla ve elbette halkın yoğun katılımıyla gerçek bir “şenlik” yaşanıyor.

 

12.’sini düzenleyeceğimiz Uluslararası Ayvalık Zeytin Hasat Günleri’nde yine ilgi çekecek yenilikler, kapsamlı değişiklikler planladık ve uygulayacağız.

Örneğin bu yılın hasat törenini Ayvalık’ın zengin bir tarihe sahip cazibe merkezlerinden Altınova’da, Hacı Bayram Camii’nin arkasındaki zeytinlikte düzenliyoruz. Caminin önündeki tarihi alanda ise müzik dinletileri yapılacak. Bu dinletiler Ayvalık’ın değişik köşelerinde de gerçekleştirilecek.

Zeytinyağı Pazarı’mızı da bütün zenginliğiyle yine merkezi bir noktada kuracağız. Burada, zeytin/zeytinyağı denince akla gelen her şeyi, örneğin traktörden çeşit çeşit tarım makinalarına uzanan bir yelpazede Ayvalık’ın merkezinde buluşturacağız.

Organizasyon çerçevesinde yerli ve yabancı konuklara zeytin bahçeleri gezdirilecek, tesisler tanıtılacak. Böylece, yabancı dış alımcılarla yerel ve ulusal zeytinyağı sanayicileri bir kez daha buluşmuş olacak. Bu organizasyonun yeni pazarlara açılma yolunda sektöre önemli girdiler sağlayacağını söylersek, yanlış olmaz.

4-5-6 KASIM 2016’TE AYVALIK'TA BULUŞALIM. LEZZETE, BEREKETE, SAĞLIĞA VE MUTLULUĞA HEP BİRLİKTE "MERHABA" DİYELİM.

11/07/2020 Gün Ortalama:423  Bugün134 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:3.236.8.46